Wybory do Samorządu Studenckiego i Rady Wydziału 2015

Wybory do Samorządu Studenckiego Wydziału Farmaceutycznego SUM w Katowicach oraz Rady Wydziału.Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się na uczelni? Lubisz realizować się w działaniu? Jesteś pomysłowy, odpowiedzialny, zaangażowany i otwarty na ludzi? Zarażasz innych optymizmem? Nie stój z boku! Kandyduj! Kreuj otaczającą Cię rzeczywistość! Weź udział w wyborach uzupełniających do Wydziałowego Samorządu Studenckiego oraz przedstawicieli do Rady Wydziału!

Samorząd Studencki jest organizacją studencką działającą na mocy ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym". Składa się z 12 członków wybieranych na drodze tajnych wyborów. Każdy student naszego wydziału ma zarówno czynne jak i bierne prawo wyborcze. Samorząd jest to świetne miejsce, gdzie można realizować swoje pomysły i działać na rzecz ogółu studentów. Za wszystkie nieobecności na zajęciach wynikające z działalości w Samorządzie studenci otrzymują dziekańskie usprawiedliwienia.

Rada Wydziału jest to grono złożone z wszystkich samodzielnych pracowników naukowych(doktorów habilitowanych i profesorów), przedstawicieli pracowników z niższym stopniem oraz 16 studentów. Zebrania Rady Wydziału odbywają się co miesiąć w czwartek o godz. 10 na ul. Jedności. Wszyscy studenci, którzy uczestniczą w posiedzeniu otrzymują dziekańskie usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach w tym dniu. Na posiedzeniach prowadzona jest dyskusja na bieżące sprawy Wydziału oraz prowadzone są głosowania realnie wpływające na funkcjonowanie Wydziału. Jest to świetna okazja, aby mieć najświeższe informacje oraz prawdziwy wpływ na to, co się dzieje na Wydziale.

Data wyborów:  21.10.2015 r. w Budynku Wydziału przy ul. Jagiellońskiej 4
Student, który chce kandydować do Wydziałowego Samorządu Studenckiego musi zebrać 20 podpisów pod swoją kandydaturą na liście poparcia kandydata (pobierz kartę).
Student, który chce przedstawić swoją kandydaturę do Rady Wydziału powinien złożyć pisemną deklarację kandydatury (pobierz deklarację).

Zgłaszanie kandydatur odbędzie się w dniach 7.10.2015 – 15.10.2015 – osobiście lub na maila samorządu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z koniecznością dostarczenia oryginału listy poparcia kandydata do dnia 15.10.2015.
Zgłoszenie można zostawić na portierni w DS1 – lista poparcia i deklaracja kandydatury muszą być  włożone w kopertę podpisaną „Dla Samorządu Studenckiego” w związku z Ustawą o ochronie danych osobowych.