Akademik

Akademik, nazywany Domem Studenta mieści się na ulicy Ostrogórskiej 30 w Sosnowcu( Tel. (32) 364 1321 ).
aakj
Troszkę statystyk:
- I budynek mieści 80 pokoi studenckich, 8 kuchni, 8 sanitariatów, 4 pralnie, 3 pokoje cichej nauki, 2 sale TV,
- II budynek - 45 pokoi studenckich, 5 kuchni, 5 sanitariatów, 2 pralnie, 1 pokój cichej nauki,
Wszystkie pokoje posiadają sieć internetową, co na tych studiach jest niezbędne do nauki.
Cena: 330 zł za pokój 3- osobowy;  350 zł- za 2- osobowy.

Pokoje… wszystkie wymiarowo identyczne. Nie są to apartamenty w 6 gwiazdkowym hotelu, ale są to przytulne pokoiki, w których możemy się uczyć, spędzać czas wolny, a także spotkać ze znajomymi. W wyposażeniu każdego pokoju są łóżka, stół, biblioteczka, krzesła, fotel. Do pokoju bezpośrednio przylega, nazywany potocznie przez studentów „przedsionek”, w którym jest rozsuwana szafa, umywalka i 2 szafki kuchenne.  Wszystko wygląda prawie identycznie, ale tak naprawdę każdy pokój jest inny, bo wszystko zależy od kreatywności osób go zamieszkujących.
W naszym  akademiku znajduje się również  biblioteka i czytelnia, dlatego mieszkańcy mają przede wszystkim łatwy i szybki dostęp do niezbędnych im książek. No i co ważne na tych studiach jest również działające od rana do wieczora ksero. Bo czy my studenci farmacji, analityki i innych kierunków możemy obejść się bez notatek?
Plusem naszego akademika, jest posiadanie ogromnej przestrzeni na zewnątrz. Są tutaj ławki, gdzie możemy usiąść i się pouczyć, ale również spotkać się ze znajomymi.
W „ podziemiach” akademika znajduje się klub studencki „ Farmacon”. Mamy więc blisko, a jednocześnie są tzw. Studenckie czwartki i dzięki temu możemy liczyć na zniżki i promocje w tym klubie.
W pobliżu DS.( ok. 300 m) znajduje się stołówka szkolna oferująca tanie i smaczne obiady( studenci mają zniżki). Blisko jest również do sklepów typu Lewiatan, Żabka, Biedronka i co ważne do przystanku tramwajowego i autobusowego.
Akademik charakteryzuje się fantastyczną atmosferą, krążącymi materiałami i po prostu "przyjacielsko- rodzinnym" nastrojem. To miejsce, w którym przez pięć lat uczymy się do kolokwiów, zaliczeń, egzaminów. To tutaj spędzamy dni i noce nad książkami. Wbrew błędnym opiniom w tym akademiku jesteśmy w stanie nauczyć się tak, aby zdać sesję w pierwszym terminie.

0 #1 www.odreki.pl 2015-09-15 09:32
Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę
częściej wpadać, aby czytać. Wincyj!